Marka Tescili Nedir?


marka-tescili

Marka Tescili

Ticari rekabet ortamında, en önemli yatırımınız markanızdır.Marka, müşterilerinize sunacağınız ürün ve hizmetlerinizde kalitenin ve yaratacağınız farkın en önemli göstergesidir.Şirketlerin büyüklüğü sahip oldukları maddi varlıklarından çok, markalarının değerleri ile ölçülmektedir. Markalaşmak karlılığı arttırmanın en etkili yoludur. “MARKA TESCİLİ” ise markalaşma stratejisinin temelidir. Taklitçi kişi veya kuruluşların haksız rekabetini önlemenin şartı, “İSİM TESCİLİ” dir. 

Marka Tescil Süreci Nasıldır?

Marka Başvurunuz uzman ekiplerimiz tarafından aynı iş günü içerisinde online olarak yapılmaktadır. İsim tescil işlemi, kurum tarafından başvuru tarihi, saati ve dakikası itibariyle işleme alınır. Marka başvurusunun yapıldığına dair resmi yazı, başvuru sahibine iletilmektedir.Türk Patent ve Marka Kurumu, başvurusu yapılan markayla ilgili yaklaşık 3 ay boyunca ön inceleme yapmaktadır. İnceleme sonrası uygun bulunan markalar, Resmi Markalar Bülteninde yayınlanmaktadır. 2 ay Bültende yayınlanan markaya herhangi bir itiraz gelmemesi durumunda markanın tescil kararı çıkmaktadır. Tescil kararı çıkan markanın belge ücretinin ödenmesiyle birlikte, markanın tescil süreci tamamlanmakta ve marka tescil belgesi oluşturulmaktadır. 

Marka başvurusu nasıl yapılır sorusunun ayrıntılı olarak açıklamasını öğrenmek ve markanızın tescil sürecini başlatmak için bizlere ulaşmanız yeterlidir.